Aktualności

 • Warsztat Ekologii przez Sztukę

  23 kwietnia 2013 r.

   

  Warsztat Ekologia przez Sztukę to oferta dla przedszkoli i klas 1-3 z gmin Brenna, Skoczów, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Strumień, Zebrzydowice. Warsztat odbywa się w ramach projektu  "Drzewa są wśród nas - jesteśmy wśród drzew" współfinansowanego ze środków Europejskiego  Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, PROW 2007-2013.  

   

  więcej

 • Ekologiczne Warsztaty Rzeźby Artystycznej

  23 kwietnia 2013 r.

   

  Zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną do udziału w Ekologicznych Warsztatach Rzeźby Artystycznej. Udział w warsztatach może wziąć do 16 uczestników z rejonu gmin wchodzących w skład LSR (tj. gminy: Brenna, Skoczów, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Strumień, Zebrzydowice). Warsztaty zaplanowane są w dniach 22-27 lipca 2013 roku. 3 czerwca 2013 (poniedziałek), o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla warsztatowiczów. Serdecznie zapraszamy.

   

  więcej

 • Zapraszamy na warsztaty artystyczne i do udziału w widowisku teatralno-muzycznym "BUKI"

  23 kwietnia 2013 r.

   

  Fundacja im. Zofii Kossak w Górkach Wielkich ogłasza nabór młodzieży szkół ponadgimnazjalnych (w tym także młodzieży ostatniej klasy gimnazjum) na warsztaty artystyczne i do udziału w widowisku teatralno-muzycznym "BUKI" realizowanym na motywach książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec". Spotkanie kwalifikacyjne i organizacyjne odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”, 25 maja 2013 roku (sobota), godzina 11.00

   

  więcej

 • Oferta edukacyjna i warsztatowa EDU-ART

  20 marca 2013 r.

   

  Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom grup zorganizowanych Fundacja im. Zofii Kossak przygotowała płatną ofertę edukacyjną i warsztatową EDU-ART. Lekcje tematyczne i warsztaty mają na celu rozwijanie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia, pobudzają zainteresowania twórczością Zofii Kossak oraz kulturą literacką i czytelnictwem.

  więcej

 • Sprawdź na co wydaliśmy 1 % podatku w 2012 roku

   

  13 marca 2013 r.

   

  9 marca 2013 roku Zgromadzenie Fundatorów zatwierdziło sprawozdanie finansowe Fundacji im. Zofii Kossak za 2012 rok. W związku ze zbliżającym się terminem rozliczeń podatkowych zapraszamy do oddania 1% podatku na rzecz naszej fundacji (KRS:0000138942). W sprawozdaniu merytorycznym OPP (str. 8) zamieściliśmy informację o wydatkowaniu kwoty otrzymanej w ubiegłym roku.

   

  przeczytaj artykuł: Jednoprocentowe nawyki Polaków

  przeczytaj artykuł:  1% Wybierz mądrze

   

 • Zapraszamy na bezpłatne praktyki studenckie

  6 marca 2013 r.

   

  Fundacja im. Zofii Kossak poszukuje chętnych do odbycia praktyk studenckich w Centrum Kultury i Sztuki  Dwór Kossaków. Praktyka będzie polegała na pomocy przy organizacji i koordynacji wydarzeń artystycznych i edukacyjnych odbywających się w ramach „Artystycznego Lata u Kossaków 2013” oraz oprowadzaniu gości po wystawie w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”. Możliwy termin odbywania praktyk: od maja do końca września 2013 r.

  więcej

 • Najnowszy film o fundacji

  22 stycznia 2013 r.

   

  Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu o działaniach Fundacji im. Zofii Kossak. Film powstał w ramach projektu: Cieszyńskie Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zobacz stronę projektu: www.ccso.org.pl).


   

 • 1% PODATKU 100% KULTURY

  11 stycznia 2013 r.

   

  Szanowni Państwo,

   

  Już po raz kolejny zachęcamy do oddania 1% swojego podatku na rzecz Fundacji im. Zofii Kossak. W ubiegłym roku otrzymaliśmy od Państwa 5.428,60 zł, za co serdecznie dziękujemy!!! Poniżej prezentujemy darmowy program do wypełnienia deklaracji podatkowych e-pity za 2012 rok. 

  butonline.png

  KRS 0000138942

   

  więcej o fundacji

  www.facebook.com/dworkossakow

 • archiwum